Pod okiem terapeuty PDDS Luizy Pędziwiatr uczestnicy brali udział w zajęciach z programowaniem robotów Ozobot, pracy z długopisem 3D, tworzeniem grafiki komputerowej, a także zapoznali się z technologią rzeczywistości rozszerzonej (AR), wykorzystując tablet i smartphone do interaktywnych zadań i narracji, łączących świat cyfrowy z rzeczywistym.
Dzięki zaangażowaniu oraz kreatywności terapeuty oraz uczestników ośrodka, w pracowni komputerowej powstała inspirująca przestrzeń do nauki, zabawy i odkrywania cyfrowego świata – tłumaczyła Joanna Orzepowska kierownik PDDS.
Zajęcia te nie tylko rozwijają logiczne myślenie, koncentrację i kreatywność, ale także doskonalą umiejętności techniczne, manualne i współpracę, wzmacniają pewność siebie i poczucie sukcesu.
W inicjatywnie Code Week 2024, bierze udział aż 74 krajów, a Polska jak dotąd zajmuje 5 miejsce w organizacji wydarzeń i zajęć związanych z kodowaniem.
Cieszymy się, że możemy wnieść nasz wkład w promowanie dostępności technologii również dla osób z niepełnosprawnością, co dąży do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, dając osobom z niepełnosprawnościami szanse na rozwijanie kompetencji cyfrowych, tak potrzebnych w dzisiejszym świecie – dodała Luiza Pędziwiatr.