Wyniki tegorocznej matury
12-07-2024

Wyniki tegorocznej matury

Data wydarzenia: 12-07-2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Maturę 2024 zdało 84,1% wszystkich osób podchodzących do egzaminów, co stanowi spadek o 0,3 pkt proc. względem 2023 r. Prawo do poprawki w sierpniu 2024 r. ma 10,43%, natomiast 5,5% osób może przystąpić ponownie do matury w przyszłym roku.

W szkołach prowadzonych przez Powiat Drawski do egzaminu maturalnego przystąpiło 223 tegorocznych absolwentów. Maturę zdało 171 abiturientów. Egzaminu nie zdało 52 abiturientów, z czego 31 osób może przystąpić do poprawki w sierpniu br.

Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz dwóch ustnych: z polskiego i języka obcego. Musieli też przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru.

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia; w przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego.

Najwyższy odsetek zdanych matur CKE odnotowała w województwach małopolskim (87 proc.), mazowieckim oraz świętokrzyskim (86 proc.). Najniższy odsetek zdanych matur wystąpił w województwie opolskim — 81 proc.

Autor: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji