Konkurs Wiedzy Ekologicznej
28-06-2024

Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Data wydarzenia: 28-06-2024

W środę 26 czerwca 2024r. w złocienieckiej filii Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy - Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Drawsku Pomorskim odbył się cykliczny VII Konkurs Wiedzy Ekologicznej.

Gośćmi tegorocznego Konkursu byli: Pan Tomasz Budzyński – wicestarosta Powiatu Drawskiego, Pani Violetta Zbytek – Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego, Pani Jolanta Banaszek – Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych.

W Konkursie udział wzięło dziewięć zespołów z: Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Gryficach, Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Policach, Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Stargardu, Środowiskowe Domy Samopomocy z Wałcza, Krzęcina, Łobza, Stargardu oraz Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy w Drawsku Pomorskim z filią w Złocieńcu.

Konkurs poprowadził jego pomysłodawca Pan Michał Heppner. Związany i zaprzyjaźniony z Powiatowym Dziennym Domem emerytowany pracownik.

Jak przy każdym z Konkursów Wiedzy Ekologicznej mogliśmy liczyć na wsparcie merytoryczne i rzeczowe jury w składzie: Pani Katarzyna Knyszewska – Nadleśnictwo Drawsko, Pani Joanna Musiałek – Nadleśnictwo Złocieniec, Pani Marzena Rugała – firma Goodvalley Dział Ochrony Środowiska, Pani Jolanta Banaszek -  Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych.

Zwycięzcami tegorocznego Konkursu Wiedzy Ekologicznej po raz pierwszy w historii zostały egzekwo dwa ośrodki – Środowiskowy Dom Samopomocy w Klępczewie i Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy filia w Złocieńcu. Drugie miejsce zajęła drużyna z Powiatowego Dziennego Domu w Drawsku Pomorskim.

Wszystkim przybyłym drużynom i gościom dziękujemy za obecność i wspólną zabawę, a zwycięzcą gratulujemy sukcesu.

Do zobaczenia w przyszłym roku!!

Autor: Agnieszka Szklarz, PDDS Filia Złocieniec