Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w MOW w Czaplinku
25-06-2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w MOW w Czaplinku

Data wydarzenia: 25-06-2024

21 czerwca br., w każdej szkole zadzwonił ostatni dzwonek w roku szkolnym 2023/2024.

Dla kadry i wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku był to rok wytężonej pracy. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego podsumowano osiągnięcia szkolne oraz zaangażowanie wychowanek w pracę na rzecz Ośrodka. Zaangażowanie dziewcząt w różnego rodzaju inicjatywy na terenie Czaplinka było godne podziwu i zauważenia. Tego dnia dyrektor MOW-u, Sebastian Matułojć, wręczył dziewczętom świadectwa za wyniki w nauce i dobre zachowanie. Nagrodzona została także praca dziewcząt w ramach koła wolontariatu czy też za najgorliwsze czytanie książek podczas. Opiekunowie koła strzeleckiego „Celne oko” wręczyli wychowankom dyplomy za działania i uczestnictwo w zawodach strzeleckich. Nie mogło zabraknąć ośrodkowych Oskarów – każda z wychowanek otrzymała dyplom z tytułem nadanym jej przez wychowawców grup. W tym roku pożegnano także liczną grupę absolwentek klasy VIII szkoły podstawowej i klasy III szkoły branżowej. Uroczystość została uświetniona satyrycznym występem artystycznym przygotowanym przez wychowanki. Choć zajęcia szkolne dobiegły końca, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku pracuje w dalszym ciągu.

Uroczystość zakończenia roku swoją obecnością zaszczycili: Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Zbigniew Dudor; Burmistrz Czaplinka Katarzyna Szlońska-Getka; Radni Rady Powiatu Drawskiego Genowefa Polak i Piotr Tylman.

Autor: Małgorzata Siluk, MOW w Czaplinku