Już od godziny 9:00 rozpoczęła się rejestracja uczestników, którzy bardzo licznie zgłosili się do uczestnictwa w wydarzeniu. Konferencja była podzielona na dwa bloki: wykłady oraz warsztaty.
W pierwszej części podjęte zostały takie tematy jak: Konsekwencje prawne przemocy seksualnej wobec nieletnich – wykład ten wygłosiła adwokat Ewa Anna Palonka, Czego nie wiemy lub nie rozumiemy? O seksualności dzieci i młodzieży – obszary normy i nieprawidłowości – zakres omówiony został przez dr Elżbietę Pieńkowską – psychologa, certyfikowaną seksuolog kliniczną z Katedry Psychologii Społecznej i Rozwojowej w Szczecinie oraz Tożsamość seksualna – Fundacja Lambda Polska.
Tematyka warsztatów podjęta została w dwóch obszarach: Antykoncepcja. Masturbacja. Pornografia. Aplikacje randkowe. Kiedy wspierać, a kiedy szukać pomocy? oraz Jak wspierać rozwój seksualny dziecka? Profilaktyka seksualnych zachowań ryzykownych i przemocy seksualnej. Warsztaty prowadzone były przez zaproszonych gości: Fundację Lambda Polska (M. Pacyfka Tichy oraz M. Marciniak) oraz dr Elżbietę Pieńkowską w mniejszych, 16. osobowych grupach.
Przytaczane i omawiane były przykłady z życia. Dużo mówiono o tożsamości płciowej wśród nastolatków, sposobach na akceptację i zrozumienie odmienności. Uczestnicy komunikowali duży niedosyt tematem. Większość zgodnie stwierdziła, że temat seksualności powinien być kontynuowany i rozbudowany podczas kolejnych spotkań, konferencji. Seksualność pozostaje tematem trudnym, szczególnie w coraz trudniejszych czasach. Podczas przerw kawowych uczestnicy dyskutowali o problematyce spotkania. Pozytywna atmosfera sprzyjała wymianie poglądów.
Konferencja zorganizowana została przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Amala”.