W piątek, 1 marca kadeci z klasy 2b OPW pod opieką Sylwestra Burdyńskiego z dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim oddali hołd Bohaterom, m. in. mjr Kazimierzowi Przybysławskiemu, uczestnicząc w złożeniu kwiatów i zniczy na kaliskim cmentarzu wraz z władzami miasta, przedstawicielami Wojska Polskiego i delegacjami szkół i instytucji.
Dalszy ciąg obchodów miał miejsce w słoneczny poniedziałek, 4 marca. Głównym wydarzeniem tego dnia był bieg „Wilczym tropem” ku czci Żołnierzy Wyklętych na trasie wokół jeziora Bobrowo Wielkie. W biegu wzięło udział ok. 150 uczestników z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorski, Szkół Podstawowych z Kalisza Pomorskiego i Pomierzyna oraz z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu, a także żołnierze z jednostek wojskowych w Mirosławcu i Olesznie oraz funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Wierzchowie.
Pierwsze miejsca w biegu w poszczególnych kategoriach zajęli: szkoły podstawowe – Karolina Drzewiecka i Jan Kudynowski, szkoły ponadpodstawowe – Anna Preca i Zachariasz Cichos, dorośli – Patrycja Konefał i Konrad Zieliński.
W uroczystości i podsumowaniu biegu w auli ZS w Kaliszu Pomorskim oprócz uczestników sportowej rywalizacji, wzięli udział m.in. burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz, prokurator Krzysztof Bukowski z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie, płk Piotr Sulwiński, dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Szczecinie, płk Paweł Steć, komendant 16. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Olesznie, ppłk Marcin Pracowity z Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko, por. Katarzyna Maksymiuk z Centrum Rekrutacji Wojskowej ze Szczecinka, oraz Katarzyna Knyszewska z Nadleśnictwa Drawsko Pomorskie.
Prokurator Krzysztof Bukowski przedstawił referat historyczny dotyczący antykomunistycznej młodzieżowej konspiracji na Pomorzu Środkowym. Uzupełnieniem wystąpienia była wystawa IPN poświęcona tej tematyce.
Po prezentacji koordynator obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, nauczyciel historii Krzysztof Wójciak przedstawił wyniki biegów i zaprosił gości do wręczenia nagród zwycięzcom.
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły serdecznie podziękował burmistrzowi Kalisza Pomorskiego za pomoc i współpracę w organizacji obchodów oraz zaproszonym gościom za przybycie, ufundowanie pucharów, medali i wartościowych nagród dla uczestników biegu, a przede wszystkim biegaczom za godne uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Podziękował też koordynatorowi obchodów w szkole Krzysztofowi Wójciakowi oraz nauczycielom zaangażowanym w ich przygotowanie i przeprowadzenie: Renacie Effenberg–Nawrot, Martynie Pacześnej, Sylwestrowi Burdyńskiemu, Adamowi Stąporkowi i Pawłowi Łuczko.
Cześć i Chwała Bohaterom !!!