Dr Pieczyński to psycholog sportu, neurodydaktyk, psychodietetyk, trener mentalny, coach, doradca zawodowy i kinezjolog edukacyjny. Jest również trenerem mentalnym reprezentacji Polski w piłce siatkowej U19, U21 oraz reprezentacji Polski w unihokeju U19. Jego pasją jest rozwijanie potencjału młodych ludzi oraz wspieranie ich entuzjazmu do samorozwoju.
Celem spotkania było zapoznanie rodziców z najnowszą wiedzą z obszaru neurodydaktyki i neuropsychologii w zakresie rozwoju dziecka w przystępnej, praktycznej formie. Podczas szkolenia prowadzący przedstawił dobre praktyki i sprawdzone w praktyce sposoby jak wspierać i wzmacniać potencjał dziecka. Uczestnicy spotkania przekonali się, wykonując samodzielnie zabawne ćwiczenia, jak istotną rolę pełni tzw. rozgrzewka mózgu i jakie ma znaczenie dla efektywnego rozwoju każdego dziecka, młodzieży i dorosłego człowieka.
Czy można nauczyć się być szczęśliwym? Ależ tak! Doktor Pieczyński zachęcał do zgłębienia tajników rewolucyjnego nurtu psychologii pozytywnej, łączącej osiągnięcia nauki z poradami dotyczącymi samorozwoju oraz duchowego oświecenia i przedstawiania zasad, którymi należy się kierować w codziennym życiu. „Daj sobie szansę i otwórz się na nie, a poczujesz się spełniony, bliżej ludzi i będziesz… Żyć szczęśliwiej!” – tymi słowami zachęcał do przeczytania książki Tal Ben-Shahar „W stronę szczęścia”.
Jak ważne są w życiu relacje, rozmowa i wspólne spędzanie czasu z bliskimi, rodziną i przyjaciółmi? Dlaczego każdego dnia przynajmniej sześć razy warto przytulić kogoś bliskiego? Dr Przemysław Pieczyński zachęcił do stworzenia grupy młodzieży i dorosłych, których chętnie będzie wspierał motywacyjnie.
Były to za cenne wskazówki i drogowskazy życia. Dziękujemy dr Przemysławowi Pieczyńskiemu za przyjęcie naszego zaproszenia i poprowadzenie bardzo ciekawego szkolenia.
Uczestnicy szkolenia, zarówno rodzice, jak i nauczyciele zdobyli bezcenną wiedzę i umiejętności pozwalające lepiej dotrzeć do młodych ludzi i wyzwolić ukryty w każdym z nas potencjał rozwojowy.
Szkolenie zorganizowała pedagog szkolna Anna Józiak.