Uczniowie wraz z opiekunami rozpoczęli podróż z samego rana w poniedziałek. W Krakowie przywitała ich piękna pogoda. Po krótkiej regeneracji sił, uczestnicy udali się do pierwszego punktu w bogatym planie zwiedzania miasta. Było nim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, przy klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym żyła i zmarła św. siostra Faustyna Kowalska. Po zwiedzaniu sanktuarium, wszyscy udali się na krakowski Rynek Główny, gdzie kilka chwil wolnego czasu każdy spożytkował według swoich potrzeb.
Następny dzień był bardzo intensywny. Poranne spotkanie z przewodnikiem krakowskim, Mirosławem Skórą, który oprowadził uczniów po historycznym Krakowie. Na chwilę przystanek w Sukiennicach i zwiedzanie galerii sztuki XIX wieku. Po tym, idąc Traktem Królewskim, uczestnicy dotarli na Wawel, gdzie podzieleni na dwie grupy,
w towarzystwie przewodników turystycznych, zwiedzali Komnaty Królewskie oraz Skarbiec Królewski. Po dużej porcji wiedzy i wrażeń przyszedł czas na posiłek.
Dzień trzeci to zwiedzanie Domu Jana Matejki oraz Muzeum Książąt Czartoryskich. Piękny czas, piękne miejsca i niesamowite eksponaty swoją historią sięgające XIV w. p.n.e. Ostatnim krakowskim punktem tej wycieczki była wspólna podróż … na Dworzec Główny w Krakowie, a stamtąd powrót do Kalisza Pomorskiego.
Wszyscy, zarówno opiekunowie i uczniowie, zgodnie stwierdzili, że wycieczka była fantastyczna. Przyjazna atmosfera, zrozumienie i odpowiedzialność towarzyszyły nam przez cały pobyt. Wielkie podziękowania dla niestrudzonych i radosnych uczniów oraz także dla wyśmienitych opiekunów: Szymona Minkiewicza, Pawła Łuczko, Anny Józiak oraz Adama Stąporka, kierownika i organizatora wycieczki.