Uroczystość inauguracji działalności Grupy AHoP w Drawsku będzie miała miejsce 27 maja br. W tym dniu, Grupa AHoP zaprasza społeczność na cykl bezpłatnych wykładów na temat profilaktyki i leczenia chorób serca.
Grupa American Heart of Poland przykłada dużą uwagę do działań związanych z edukacją i
profilaktyką zdrowotną. W związku z tym 27 maja rozpoczyna cykl bezpłatnych wykładów w ramach Klubu Pacjenta. Wybitni specjaliści w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii będą mówić o profilaktyce i leczeniu chorób serca.
– W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się m.in. w jaki sposób zapobiegać chorobom serca, co jest najważniejsze w ich diagnozowaniu i leczeniu, a także na co musimy zwracać uwagę przy niewydolności serca i chorobach współtowarzyszących – wyjaśnia dr Paweł Kaźmierczak, dyrektor ds. medycznych Grupy AHoP.
Listę prelegentów tworzą znakomici eksperci, wśród których jest m.in. prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek – wybitny polski kardiochirurg, współzałożyciel Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, który jako pierwszy w Polsce wspólnie z prof. Zbigniewem Religą i z prof. Marianem Zembalą dokonał udanego przeszczepu serca. W ramach Klubu Pacjenta poprowadzi on wykład „Kiedy serce choruje…”.
- Porozmawiamy o recepcie na zdrowie, o pierwszych objawach choroby wieńcowej, chorób zastawkowych i niewydolności serca. Serdecznie zapraszam, miło będzie mi się z Państwem spotkać – mówi prof. Bochenek.
Spotkanie rozpocznie prof. dr hab. med. Maciej Lesiak, FESC, Kierownik Katedry i I Kliniki Kardiologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który opowie o chorobach serca XXI wieku.
– W naszych działaniach edukacyjnych staramy się skupiać na zagadnieniach najbardziej aktualnych i istotnych dla pacjentów – mówi dr Paweł Kaźmierczak, Dyrektor ds. medycznych Grupy AHoP.
Stąd też w programie wykładów nie zabraknie np. takich tematów, jak sposoby dbania o serce po pandemii, o których opowie prof. dr hab. med. Adam Witkowski, MD, PhD, FESC Narodowy Instytut Kardiologii w Warszawie. Bardzo istotny temat poruszy również dr hab. med. Magda Wiśniewska, specjalista diabetolog z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. A mowa o problemach kardiologicznych w cukrzycy, która zwiększa zapadalność na miażdżycę i jest główną przyczyną chorób sercowo-naczyniowych.
To wartościowe spotkanie zakończy się wykładem „Życie z niewydolnością serca”, który poprowadzi lek. med. Mariusz Truszczyński, kardiolog ze Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim.
Ponadto podczas spotkania pielęgniarki będą wykonywać pomiar ciśnienia tętniczego krwi.
Spotkanie w ramach Klubu Pacjenta rozpocznie się o godz. 13:00 w Drawskim Ośrodku Kultury (sala widowiskowa), przy ulicy Piłsudskiego 12.
Wykłady są otwarte, nie trzeba się wcześniej zgłaszać, a wstęp jest bezpłatny.
American Heart of Poland (AHoP) jest liderem na rynku usług sercowo-naczyniowych w Polsce. Powstała ponad 20 lat temu Grupa obecnie prowadzi placówki w blisko 20 miastach, m.in.
w Katowicach, Suwałkach, Zgierzu, Nysie, Tychach, Dąbrowie Górniczej czy Bielsku-Białej.
W skład Grupy wchodzi również Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Uzdrowisko Ustroń. Teraz do powyższych placówek dołączył również wieloprofilowy Szpital w Drawsku Pomorskim.
***
Dodatkowe Informacje dla mediów:
Beata Staniaszczyk
Specjalista ds. Komunikacji PR
+48 887 810 243
beata.staniaszczyk@ahop.pl