Bieg w umundurowaniu i butach szturmowych prawie 2 km po zróżnicowanej nawierzchni i zmiennym profilu tras, z morderczym podbiegiem tuż przed metą, nie należał do łatwych, mimo entuzjastycznego dopingu licznie zgromadzonej publiczności.
Wszyscy uczestnicy biegu na terenie jednostki otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a zwycięzcy poszczególnych kategorii - mimo wspólnego startu masowego - puchary. W kategoriach młodzieżowych miejsca na podium zajęli odpowiednio: dziewczęta: I - Roksana Oleszkiewicz, II - Sandra Barankiewicz, III - Natalia Sapikowska oraz chłopcy: I - Daniel Pomian, II - Konrad Bieniecki, III - Konrad Maliszewski.
Na uwagę zasługuje przyjazna atmosfera zawodów w uroczystym nastroju, głównie za przyczyną przyjaciół szkoły, żołnierzy z 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca.
Żołnierze wyklęci – to żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiających opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 1944–1963.
Zarówno żołnierze pełniący obecnie służbę, jak i uczniowie, wzięli udział w biegu na dystansie 1963 m, określonym tragicznym wydarzeniem rozprawy ówczesnych władz z ostatnim uczestnikiem walki o wolność w tym właśnie roku. Data 1 marca też nie jest przypadkowa. Tego dnia, w 1951 roku, w mokotowskim więzieniu komuniści zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.