Decyzją Zarządu Powiatu Drawskiego z ub. roku powiat wsparł ekspedycję przekazując 5 latarek czołowych na potrzeby jej uczestników. Był to międzynarodowy projekt studentów i doktorantów, członków Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego działającego na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Ekspedycja odbyła się w październiku 2015 r. i trwała trzy tygodnie. Beata z niezwykłą pasją opowiadała o przygotowaniach do ekspedycji, o tym jak wraz z grupą przyjaciół – podróżników – pasjonatów, chcąc połączyć aspekt naukowy i turystyczny zorganizowali wyprawę do Peru w ekspresowym czasie jak na takie przedsięwzięcie.
Opowiadała o locie do Peru, przygodach w dżungli, podróży drogą panamerykańską, niezwykłych widokach, wrażeniach i entuzjazmie, który towarzyszył grupie studentów podczas trzytygodniowego pobytu, o spotkaniach z mieszkańcami Limy, o gościnności i serdeczności mieszkańców oraz zaskakującej peruwiańskiej kuchni – poznała między innymi smak świnki morskiej i owoców tak słodkich, że czekolada przestaje mieć znaczenie. Wyprawa umożliwiła podróżnikom działania naukowe między innymi podczas wolontariatu w otulinie Yanachaga Chemillen National Park, gdzie uczyli się innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska metod działań oraz wspierali program pracowników parku propagującego produkcję i sprzedaż lokalnych produktów, prowadzili badania zachowań przestrzennych w Limie oraz monitoring jakości wody w rzece San Alberto.
Podczas spotkania Beata pokazała słuchaczom, co znaczy pasja i przekonanie o słuszności podejmowanych działań. Z jej doświadczeń wynika, że marzenia można realizować, wystarczy tylko dobrze się przygotować do ich urzeczywistniania. Spotkanie tak spodobało się uczniom, że przedłużono je o opowieść Beaty na temat jej wolontariatu w Kenii w 2014 roku.
Obecnie Beata wraz z członkami koła naukowego przygotowuje się do kolejnej wyprawy, tym razem do Boliwii. Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne spotkanie.