Sama nazwa kojarzyć się może z dawnymi spółdzielniami rękodzieła - Centralami Przemysłu Ludowego i Artystycznego, które z upływem czasu stały się synonimem kiczu ludowego.
- Nic bardziej mylnego! – zaprzecza Dyrektor placówki Krystian Ignacak. - Propozycja zajęć obala stereotypowe myślenie. Jest to niezwykły i wartościowy powrót do przedmiotów i technik rękodzielniczych.
Projekt edukacyjny skupia w sobie sześć „festiwali sztuki”, podczas których wychowankowie ZPE-T w Bobrowie będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi metodami wyrazu artystycznego. Uczniowie zmierzą się z technikami decoupage, tworzeniem z papierowej wikliny, filcu, wytwarzaniem świec, tworzeniem biżuterii, czy też rzeźbieniem w glinie. Swoją wiedzę dotyczącą rękodzieła mają szansę zgłębiać również w okolicznych domach kultury lub u źródła - korzystając z umiejętności i wiedzy rękodzielnika.
Projekt jest realizowany w czwartki z dziewięcioosobową grupą uczniów pracujących pod opieką pań: Justyny Łuczak i Małgorzaty Wilk. Spotkania potrwają do czerwca 2016 roku. Uwieńczeniem zmagań będzie wystawa prac podczas II Słonecznych Spotkań i czerwcowego pikniku rodzinnego.
W miniony czwartek, uczniowie po raz pierwszy zetknęli się z techniką decoupage. Wychowankowie poznali historię dotyczącą rozwoju tej metody pracy, zgłębili jej tajniki oraz skład poszczególnych preparatów - wykonali także swoje pierwsze przepiękne prace.